Cumartesi, 03 23rd

Cumartesi, 09 May 2015 14:04

13 İlin Dernek Federasyonlarından Bitlis’e Gezi Programı

Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası (TATSO) ve İstanbul’da faaliyet gösteren Bitlis Dernekler Federasyonu (BİDEF) işbirliğiyle 13 farklı ilin dernek federasyonları başkan ve yardımcıları Tatvan ilçesine kültür, turizm ve yatırım amaçlı 3 günlük gezi programı düzenlediler. 

Gezi programı kapsamında 3 gün boyunca Bitlis ve ilçelerinde ki tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı bulan dernek federasyonları başkan ve yardımcıları gördükleri güzel manzaralar ve yöre halkının sıcak ilgisi karşısında bir hayli memnun kaldılar.  

İkinci günkü gezi programının sonunda akşam yemeği için Tatvan’daki özel bir restorantta Bitlis Vali Yarımcısı Ömer Faruk İlhan ve Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ile biraraya gelen misafirler, geziden ve yöre halkının sıcak ilgisinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.  

Birçoğu Bitlis’e ve bölgeye ilk defa geldiğini belirtirken, Bitlis ve ilçelerine yapılan gezinin ardından özellikle Tatvan’ın önceden gezdikleri gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında ki birçok yerden çok daha güzel, turistik ve doğa harikası bir yer olduğunu ifade ettiler.  

Düzenlenen yemekte konuşan TATSO Başkanı Bilal Dağdağan, davetlerine icabet ettikleri için misafirlere ayrı ayrı teşekkürlerini iletti.  

Bitlis ve ilçelerini tanıma ve tanıtma anlamında verimli bir gezi programı olduğuna inandığını kaydeden Dağdağan, “Hepsi bir birinden değerli olan misafirlerimizi ağırlamaktan son derece memnun kaldık. İnşallah bu gezi programı misafirlerimizin bölgeyi tanıması adına ilk olur ve daha sonrada devamı yatırımların önünü açar.” Diye konuştu.  

BİDEF Genel Başkanı Yaşar İzsiz ise, gerek Bitlis ve gerekse Tatvan’ın batının en güzel ve gelişmiş şehirlerinden bir eksiğinin olmadığını yapılacak olan yatırım ve tanıtımlarla da ilin daha çok kalkınacağına inandığını ifade etti.  

Tatvan Kaymakamı Murat Erkan’da yapılan gezi organizasyonunun önemine vurgu yaparak, yapılan bu tür organizasyonların yatırım, kalkınma ve tanıtımın önünü açtığını kaydetti. 

Kendisinin de artık bir Tatvanlı olduğunu ifade eden Kaymakam Erkan, “Tatvan’ımız gerek insani ilişkilerin sıcaklığı ve gerekse konumu itibariyle bölgenin ve hatta ülkemizin nadir ilçelerinden biridir. Bu nedenle ilçemiz yatırım ve kalınmaya elverişli ilçelerin başında gelmektir. İnşallah ileriye dönük hayata geçirilecek olan projelerle de ilçemiz geleceğin şehri olacaktır.” Diye konuştu.  

Bitlis Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan ise, Bölgenin her türlü yatırıma elverişli bir yer olduğunu dolayısıyla da yapılacak her yatırımın karşılığını bulacağını kaydetti.  

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy da, misafirleri Tatvan’a görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.  

Yapılan konuşmaların ardından BİDEF Genel Başkanı Yaşar İzsiz tarafından Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Kaymakam Murat Erkan, Vali Yardımcısı Ömer Faruk İlhan, TATSO Başkanı Bilal Dağdağan ve diğer misafirlere katkılarından dolayı plaket verdi.

Okunma 2800 defa

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler 13 İlin Dernek Federasyonlarından Bitlis’e Gezi Programı