Pazartesi, 12 17th

Pazar, 29 Ekim 2017 13:01

Tatvan’da “Cumhuriyet Bayramı” Kutlama Programı Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıl dönümü münasebetiyle ilçemizde kutlama programı düzenlendi.

Önceki gün Tatvan Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başlayan kutlama programı bu gün ise İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Özkan’ın Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay ve Belediye Başkan Vekili Baki Menteş ile birlikte kaymakamlık makamında tebrikleri kabul etmesi, kokteyl programı ve kutlama töreni ile devam etti.

Tatvan Kültür Merkezinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Kaymakam Mehmet Ali Özkan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Konuşmasında Vatan ve Bayrağın önemine vurgu yapan Kaymakam Özkan, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümünde Cumhuriyet Bayramımızı millet olarak büyük bir coşku ve gurur içerisinde kutluyoruz. Cumhuriyetimiz, 94 yılda başta demokrasi ve insan hakları olmak üzere eğitim, sağlık, bilim ve teknoloji gibi birçok alanda çok önemli mesafeler kaydetmiştir. Milletimizin köklü geçmişi, zengin kültürü ve bulunduğu coğrafik konumu ile geçmişte olduğu gibi bugün de mazlum milletlerin umudu olmaya devam etmektedir. Türk Milleti, geçmişte olduğu gibi bugün de vatanını tehdit altında gördüğünde, olağanüstü bir cesaret ve kahramanlık ile bu tehdidi bertaraf edeceğini, hürriyetinden ve bağımsızlığından asla ödün vermeyeceğini, vatanı için hiç çekinmeden canını verebileceğini, ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar bu topraklarda var olacağını tüm dünyaya göstermiştir. Türkiye Cumhuriyeti aydınlık yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi ile yarınlara umutla yürüyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatan uğrunda kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.” Diye konuştu.

Düzenlenen program, öğrencilerin şiir okuması, slayt gösterisi, spor gösterileri, ödül töreni, müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi ile sona erdi.

Kaymakam Mehmet Ali Özkan, program sonunda ise programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve idarecileri tebrik ederek, teşekkürlerini iletti.

Düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Ali Özkan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Tamer Atay, Belediye Başkan Vekili Baki Menteş, İlçe Emniyet Müdürü Tulga Uyar, İlçe Jandarma Komutanı Sinan Tercan, kamu kurum amirleri, askeri erkan, STK temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okunma 457 defa Son Düzenlenme Pazar, 29 Ekim 2017 13:08

Resim Galerisi

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan’da “Cumhuriyet Bayramı” Kutlama Programı Düzenlendi