Cumartesi, 03 23rd

Pazartesi, 09 Nisan 2018 15:43

Tatvan Belediyesi Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projesinin Temeli Atıldı

Tatvan Belediyesi tarafından küçük yaş grubu çocuklara yönelik hazırlanan Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi.

Tatvan Meteoroloji Müdürlüğüne ait eski binanın bulunduğu yaklaşık 3200 m² alanda yapılacak olan Bilgi Evi ve Kitap Kafe projesinin temel atma töreni gerçekleştirildi. 2500 m² kapalı alana sahip olan Bilgi Evi projesinin inşaatının ise 2018 Kasım ayı itibariyle tamamlanması hedefleniyor.

Küçük yaş grubu çocuklara yönelik yapılacak olan Bilgi Evi’nin içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri gibi eğitim içerikli bölümlerin olacağını kaydeden Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Bilgi Evi projesinin vadettikleri projeler arasında olduğunu belirtti.

Başkan Aksoy, “Belediyemiz ürettiği ve uygulamaya koyduğu projelerle, gençlerin yaşam kalitesini arttırmayı, onları ilgi alanları doğrultusunda yönlendirmeyi ve yetiştirmeyi, ufuklarını genişletmeyi, sosyal ve nitelikli bireyler olarak hayata hazırlamayı ilke edinmiştir.

Bu anlamda belediyemiz, ilçemizde bir ihtiyaç haline gelen bilgi evi ihtiyacını “Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projesi” ile karşılamayı hedefleyip, bu proje ile ilçemizdeki gençleri kültür, sanat ve kaliteli eğitim ile buluşturmayı amaçlamaktadır.

Eski Meteoroloji binasının bulunduğu alanda yapacağımız Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projemizin tüm hazırlıkları tamamlandı ve bugün itibariyle inşaat temeli atıldı. Projemiz kapsamında bina içerisinde kitap kafe, kütüphane, etüt odaları, iş atölyeleri, bilgisayar odaları, satranç odaları, eğitim odaları, çocuk oyun odaları, çocuk uyku odaları ve etkinlik odaları olacak.

Yaklaşık 2500 m² kapalı alan üzerine kurulacak olan bu dev projemizi Kasım 2018 itibariyle tamamlamış ve küçük yaş gurubu çocuklarımızın hizmetine açmış olacağız. Görsellerde bulunan bu muhteşem yapıyı Tatvan'a kazandırmak için sabırsızlanıyoruz. Şimdiden tüm Tatvan halkına hayırlı olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Okunma 1317 defa Son Düzenlenme Pazartesi, 09 Nisan 2018 16:02

Resim Galerisi

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan Belediyesi Bilgi Evi ve Kitap Kafe Projesinin Temeli Atıldı