Cumartesi, 03 23rd

Cumartesi, 28 Temmuz 2018 00:16

Tatvan’a 2 Adet Tekne Yanaşma Yeri Yapılacak

Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan “Tekne Yanaşma Yeri Projesi” kapsamında, Bitlis’in Tatvan ilçe merkezindeki Kale Mahallesi ve ilçeye bağlı Kıyıdüzü mevkinde tekne yanaşma yeri yapılacağı belirtildi.
Proje kapsamında, Tatvan’ı ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Adana 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan ile teknik heyet, Tatvan Belediye Başkan Vekili Abdulbaki Menteş tarafından karşılandı. Tekne yanaşma yerlerinde ve iskelelerin kurulacağı alanlarda incelenmeler yapıldı.
 
Tatvan’a 2 adet tekne yanaşma yeri kazandırılacağını söyleyen Tatvan Belediye Başkan Vekili Abdulbaki Menteş, “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemizde yapılması planlanan tekne yanaşma yerlerinin incelenmesi amacıyla, Adana’dan gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 5. Bölge Müdürü Ecvet Doğan ile teknik heyeti ilçemizi ziyaret etti. Bu proje sayesinde Van Gölü’nün Tatvan sahiline 2 adet tekne yanaşma yeri kazandırmayı planlıyoruz. Proje kapsamında Kale Mahallesi’ndeki Polis Kampı yanında bir adet, ilçemize bağlı Kıyıdüzü mevkiinde de bir adet tekne yanaşma yeri yapılacak. İhalesi yapılmış olan ve sözleşmesi imzalanan Tekne Yanaşma Yeri Projesi kapsamında, belirlenen yerlerde teknelerin yanaşabileceği ve aynı zamanda yüzme amaçlı olarak da kullanılabilen ahşap iskele yapılacak” şeklinde konuştu.
 
Önümüzdeki günlerde inşasına başlanacak olan tekne yanaşma yerlerinin yapım işini 2018 yılı içinde tamamlayarak halkın hizmetine sunmayı planladıklarını ifade eden Menteş, “Hemşerilerimize ve güzel Tatvan’ımıza hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.
 
Okunma 1376 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 28 Temmuz 2018 00:23

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Tatvan’a 2 Adet Tekne Yanaşma Yeri Yapılacak