Cumartesi, 02 16th

Salı, 22 Ocak 2019 18:20

Filistin Pasajı’nın Tatvan Belediyesi’ne devri için protokol imzalandı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde bulunan Filistin Çarşısında yer alan ve 1988 yılında dönemin belediye encümen kararıyla satılan Filistin pasajının yeri yapılan protokolle yeniden Tatvan Belediyesi’ne devredildi.

Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy’un 2014 seçim vaatleri arasında yer alan “Filistin Pasajı sorunu” yapılan girişimler sonucunda çözüme kavuşturuldu. Başkan Fettah Aksoy’un yoğun girişimleri ile verilen bir seçim vaadi daha yerine getirilirken, söz konusu yerin belediyeye devri noktasında ise Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) ile devir protokolü imzalandı. İmzalanan protokol neticesinde uzun yıllardır Filistin pasajında kiracı konumunda olan esnaflar artık kendi işyerlerine kavuşma imkanı bulmuş olacak.

Konu ile ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Fettah Aksoy, imzalanan protokolün Filistin Pasajı esnaflarına hayırlı olmasını diledi.

Söz verdikleri bir seçim vaadini daha gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Aksoy, “Filistin Pasajı ile ilgili yer sorununun çözümü, 2014 yılı seçim vaatlerimiz arasında yer alıyordu. Göreve geldiğimiz ilk günden beri söz vermiş olduğumuz diğer vaatlerimiz ile birlikte çözümüne yoğun mesai harcadığımız konulardan biri oldu. Nitekim yoğun girişimlerimiz olumlu sonuç verdi. Bu noktada Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) ile imzalamış olduğumuz protokol ile söz konusu yerin yeniden belediyemize devri sağlandı. İnşallah yine belediyemizin girişimleri ile yıllardır Filistin Pasajında kiracı konumunda olan esnaflarımız artık kendi işyerlerine kavuşma imkanı bulmuş olacak. Bu vesile ile imzalamış olduğumuz protokolün gerek ilçemize ve gerekse Filistin Pasajı esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Okunma 370 defa

İletişim

  • Adres: Tuğ Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Hükümet Sokak Tatvan Belediyesi Merkez Tatvan / BİTLİS
  • Tel: (0 434) 827 52 00
  • Fax: (0 434) 827 52 12
Buradasınız: Anasayfa GÜNCEL Haberler Filistin Pasajı’nın Tatvan Belediyesi’ne devri için protokol imzalandı