TATVAN BELEDİYESİ’NDEN GECELİ GÜNDÜZLÜ KARLA MÜCADELE ÇALIŞMASI

Tatvan Belediyesi’nden Geceli Gündüzlü Karla Mücadele Çalışması

Tatvan Belediyesi, tarafından kentte yoğun bir şekilde etkisini gösteren kar yağışının durmasının ardından geceli gündüzlü karla mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında, ilçe merkezindeki karlar kamyonlarla yerleşim alanı dışına taşınıyor. Kentte yaşayan vatandaşların yoğun kar yağışından dolayı mağdur olmaması için, belediyesi tarafından kar temizleme ve yol açma çalışmaları yürütülüyor. Sabah saatlerinde kent genelindeki okul ve kamu kurumlarında kar temizleme çalışması gerçekleştiren ekipler, saat 18:00’dan itibaren de Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan karları iş makineleri ile kamyonlara yükleyerek yerleşim alanı dışına çıkardılar.

Gece boyunca devam eden çalışmaları, Tatvan Belediye Başkan Yardımcıları  Fahrettin Korkmaz ve AK Parti Tatvan İlçe Başkanı Cemil Sayılgan ile birlikte yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, yoğun kar yağışından dolayı vatandaşların mağdur olmaması amacıyla yürütülen karla mücadele çalışmaları kapsamında ilçedeki tüm yolları ulaşıma açtıklarını ve yol genişletme çalışması yürüttüklerini söyledi.

Resmi kurumların bahçelerini de kardan temizlediklerini belirten Başkan Geylani, eğitim ve öğretimde aksaklık yaşanmaması için başlatılan çalışmalar kapsamında, belediye ekipleri tarafından ilçedeki tüm okulların bahçesinde ve çevresinde biriken kar ile buzların temizlendiğini kaydetti.

Aynı zamanda mahallelerde de çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Geylani, “Yoğun bir kar yağışı oldu ve biz de kar yağışı ile birlikte kar temizleme çalışması başlattık. İlçemizdeki 16 farklı noktada aynı anda karla mücadele çalışması yürütüldü. Ekiplerimiz tarafından mahallelerimizdeki tüm yollar çok kısa sürede ulaşıma açıldı. Ardından kamu kurumlarının bahçeleri de kardan temizlendi. Okul tatilinin sona ermesinden dolayı ders başı yapacak olan öğrencilerin eğitim ve öğretimde aksaklık yaşamamaları için ilçe merkezindeki tüm okulların bahçeleri kardan temizlendi. İlçe genelinde şuan yol genişletme çalışmaları yapılıyor. Aynı zamanda çarşı merkezindeki karlar da kamyonlara yüklenerek yerleşim alanı dışına taşınıyor. Karla mücadele çalışmalarımız 10 kamyon ve 22 iş makinesi ile gerçekleştiriliyor” dedi.
 


Oluşturulma Tarihi : 3 Şubat 2020 - Görüntüleme Sayısı : 278