765 KAMYON KAR ŞEHİR DIŞINA TAŞINDI

765 Kamyon Kar Şehir Dışına Taşındı

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan temizlik çalışmasında 765 kamyon kar yerleşim alanı dışına taşındı.

Geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışının ardından Tatvan Belediyesi karla mücadele ekibinin 22 iş makinesi, 10 kamyon ve onlarca personelle yürüttüğü çalışmalarda 765 kamyon kar yığını Cumhuriyet Caddesi’nden temizlenerek kent dışına çıkartıldı.

Kar yağışının etkili olduğu andan itibaren kar küreme, temizleme ve genişletme çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani yaptığı açıklamada, ‘Çarşı merkezi başta olmak üzere tüm mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelere ağırlık veriliyor. Çarşı merkezinde yapılan çalışmalar sonucu 4 günde 765 kamyon  kar yerleşim alanları dışına çıkarıldı. Araç yolunu ve kaldırımları kardan temizleyerek vatandaşlarımızın daha rahat ulaşım sağlamaları için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

Karla mücadele çalışmalarının yürütülmesinde araç parklarının büyük sıkıntı oluşturduğunu vurgulayan Geylani, ‘Ekiplerimiz çalışmalarını yürütürken yollarda park edilen araçlardan dolayı büyük sıkıntı yaşıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri kar çalışması yapılan bölgelerde trafik güvenliğini sağlayıp park edilen araç sahiplerine ulaşıyor. Bu anlamda araç sahiplerinin biraz daha duyarlılık göstermesi gerekiyor. Öte yandan çalışmalarımızı sürdürürken bizlere destek olan esnaf ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yine karla mücadele gece gündüz emek sarf eden ekiplerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


Oluşturulma Tarihi : 4 Şubat 2020 - Görüntüleme Sayısı : 112