BAŞKAN GEYLANİ, VAN GÖLÜ’NÜN KORUNMASINA YÖNELİK DÜZENLENEN TOPLANTIYA KATILDI

Başkan Geylani, Van Gölü’nün korunmasına yönelik düzenlenen toplantıya katıldı

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Van Gölü’nün korunması ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması amacıyla Ankara Cumhurbaşkanlığı külliyesinde düzenlenen toplantıya katıldı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan başkanlığında düzenlenen toplantıya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri ile Van Gölü’ne kıyısı olan il ve ilçe belediye başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Van Gölü'nün dünü, bugünü ve yarını masaya yatırıldı. Van Gölü ile ilgili birçok konuda önemli kararların alındığı toplantı Oldukça verimli geçti.

Toplantı sonrası düzenlenen toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Van Gölü’nün korunması ve temiz kalması sadece belediyelerin değil tüm vatandaşların sorumluluğu olduğunu söyledi.

Gerçekleştirilen toplantıyı Van Gölü için oldukça önemli bulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, "Van Gölü’nün korunması ve sürdürülebilir kullanımının sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanımızın başdanışmanı sayın Gülşen Orhan başkanlığında verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerimizin de katıldığı toplantıda yapılacak çalışmaların kararını aldık. Bizlerde oldukça geniş katılım ile gerçekleştirilen toplantıda 2019 yılında kentimizin Van Gölü kıyısında yaptığımız temizlik çalışmalarını rapor haline getirerek sunduk. Defalarca temizlememize rağmen kıyılarımız tekrar kirlendiğini, sadece belediyemiz tarafından yapılan temizliğin yetersiz kaldığını söyleyerek Van Gölü’ne kıyısı olan tüm belediyelerimizin gerek arıtma gerekte temizlik konusunda üzerine düşen tüm sorumluluklarını yerine getirmesini belirttik. Toplantı oldukça verimli geçti. Bu manada toplantıda alınan kararların bölgemize hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.


Oluşturulma Tarihi : 10 Şubat 2020 - Görüntüleme Sayısı : 96