TATVAN BELEDİYESİ KAR MESAİSİNDE

Tatvan Belediyesi Kar Mesaisinde

Tatvan’da Cuma Namazı sonrası etkili olan kar yağışının ardından harekete geçen Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı karla mücadele ekipleri, kent merkezinde başlattığı kar temizleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Öğle saatlerinde kar yağışının etkisini göstermesiyle Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani başkanlığında karla mücadele ekibi teyakkuza geçti. Saha amirliğinde kurulan koordinasyon merkezi ile kesintisiz bir şekilde yol açma ve genişletme çalışması gerçekleştiriliyor.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü bünyesindeki karla mücadele ekipleri ile çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, “Bugün cuma namazı sonrası başlayan kar yağışı ile ekiplerimiz ile birlikte harekete geçerek yol açma ve genişletme çalışmalarına başladık. Halkımızın huzuru ve mutluluğu için mahallelerimizde karla mücadele çalışmalarımız durmaksızın, gece gündüz sürüyor. Şu aşamada başta Çarşı Bölgesi olmak üzere ana yollarımız ulaşıma açık, mahalle yollarımızı da açtık ancak yağış devam ettiği için bir kaç kez tekrarlayarak çalışma yapmak durumunda kalıyoruz. 7/24 Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz’ dedi.

Kontrolsüz araç parklarının çalışmaları etkilediğini söyleyen Başkan Geylani sözlerinin devamında, ‘Özellikle sokak aralarında çift sıra parklar nedeniyle ekiplerimiz yol açma ve temizleme konusunda sorun yaşayabiliyorlar. Halkımızdan isteğimiz bu konuda duyarlı davranmalarıdır. İstek, öneri ve şikayetleriniz için 153 Ak Masa iletişim merkezimizle irtibata geçebilirsiniz, göreve geldiğimizden beri başlattığımız uygulama çerçevesinde belediyemiz 24 saat açıktır’ dedi.


Oluşturulma Tarihi : 10 Şubat 2020 - Görüntüleme Sayısı : 93