TATVAN BELEDİYESİ İLAÇLAMA  EKİBİ İŞ BAŞINDA 

Tatvan Belediyesi İlaçlama  Ekibi İş Başında 

Tatvan’da İlaçlama Çalışmaları Gece Gündüz Devam Ediyor 

Tatvan Belediyesi, sıcak yaz günlerinde vatandaşların açık ile kapalı alanlarda daha rahat vakit geçirmesini sağlamak ve haşerelerin zararlı etkilerini en aza indirmek İçin larva üreme noktalarında düzenli olarak yaptığı ilaçlama çalışmalarının dışında mahalle sokaklarda ilaçlama çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

Tatvan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilaçlama çalışmalarını tüm mahallelerde belirlenen program dâhilinde sürdürüyor.

Bu kapsamda ilaçlama ekipleri; yeşil alan, ağaç ve bütün mahalle ile sokaklarda haşereye karşı gece geç saatlere kadar ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor.

Söz konusu çalışmayla doğaya ve insan sağlığına zararlı canlıların üremesinin de önüne geçen ekipler, ilaçlama çalışmalarında Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan onaylı, insan sağlığına uygun ilaçları kullanıyor.

Vatandaşlardan gelen tüm ilaçlama taleplerini karşılayan ilaçlama ekipleri, halkın özellikle de çocukların sağlığını korumak amacıyla erişkin haşerelerin barınma alanları olan bütün parklar ve bahçeleri düzenli olarak ilaçlıyor.

Belli bir periyot dahilinde yapılan ilaçlama çalışmaları yaz sezonunun sonuna kadar devam edecek.


Oluşturulma Tarihi : 20 Temmuz 2020 - Görüntüleme Sayısı : 43