BAŞKAN GEYLANİ, YENİ SU KUYUSU ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Başkan Geylani, Yeni Su Kuyusu Çalışmalarını İnceledi

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani’nin yerinde incelediği çalışmalarda çıkarılan suyun Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan depoya aktarılması çalışmalarını hakkında çalışanlardan bilgi aldı.  

Önümüzdeki günlerde depo ile bağlantısı yapılacak olan yeni su kuyusunun çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Yaklaşık 15 gün önce Karşıyaka Su Deposu’nun yanında su sondaj çalışmasına başlayan ekiplerimiz 55 metrede suya ulaştılar. Yapılan sondaj çalışmaları sonucunda bulunan içme suyu, 200'lük motorlar ile Karşıyaka, Kale, Fatih, Esentepe, Dumlupınar mahalleleri ve Tatvan Sanayi Sitesi’ne ulaştırılacak. Böylece bahsettiğimiz bölgelerde yıllardır devam eden su sorunu minimum düzeye indirilecek’ dedi.

Yeni su kuyusunun elektrik ve hat bağlantılarının devam ettiğini belirten Başkan Geylani, ‘Bahsettiğimiz mahallelerin su sıkıntısının minimuma inmesinin yanında diğer mahallelerimizin de su yükünü hafifletecektir. İhtiyaca göre su sondaj çalışmalarımız aralıksız devam edecektir’ dedi.
 


Oluşturulma Tarihi : 23 Ağustos 2019 - Görüntüleme Sayısı : 83