TATVAN ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ

Tatvan Şantiye Alanına Döndü

Tatvan Belediyesi tarafından devam eden Altyapı kanalizasyon ve içme suyu hattı, asfaltlama, parke taşı yol yapımı, kaldırım ve peyzaj düzenlemeleri, okul bahçelerinin düzenlemeleri, metruk bina yıkım vb. gibi çok sayıda çalışmaların aynı anda yürütülmesinden dolayı ilçe adeta şantiye alanına döndü.

İlçe genelinde belediye çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Uzun yıllardır Tatvan ilçesinin en büyük sorunlarından olan kanalizasyon ve alt yapı ve içme suyu sorunu ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bununla birlikte altyapı çalışmaları ile koordineli bir şekilde yol yenileme çalışmaları devam ediyor.

İlçe genelinde kış aylarının yaklaşmasıyla Tatvan Belediyesi ekipleri tarafından çalışmalar hızlandırıldı. 15 farklı ekip ile farklı noktalarda altyapı ekibi ve Altyapı çalışmaları biten sokaklar da devam eden yol onarım yenileme çalışmalarında da Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı 9 farklı ekiple çalışmalara devam ediyor. Yapılan tüm çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 


“Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor”

Yapımı devam eden çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan başkan Geylani, ”Altyapı ve üstyapı çalışmalarının ekiplerimiz tarafından şu günlerde aynı anda yürütülmesinden dolayı, ilçenin her noktasında iş makinelerini ve çalışan işçileri görmek mümkün. Şuan 9 farklı ekiple kilit parke taşı döşeme ve asfalt kaplama çalışmalarını sürdürüyoruz. 15 farklı ekip altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Kış mevsiminin yaklaşmasıyla çalışmalarımızı hızlandırdık.  Sürekli vatandaşlarımızla birlikte olarak sorunları yerinde tespit ederek, gelen talepleri birebir değerlendiriyoruz. Acaba şehrimize, ilçemize hangi yönüyle vatandaşımızın hangi problemini çözebiliriz diye bakıyoruz. Çalışmada çok şükürler olsun sınır tanımıyoruz. Şehrimizi daha ileriye nasıl götürebiliriz diye bunun için uğraşıyoruz. Tatvan gelecekte daha güzel ve daha modern bir ilçe haline gelecek. Emeklerinden dolayı şehrime sonsuz şükranlarımı sunuyorum." dedi.
 “50 YILLIK ALTYAPI HAZIRLANIYOR”
Şu anda ilçemizde ciddi bir altyapı çalışması var. Elli yıllık bir altyapıyı karşılayacak şekilde içme suyu, yağmur suyu kanalizasyon suyu doğalgaz konusunda ciddi bir çalışma var. Bu çalışmalar nimettir. Fakat bu nimetin vatandaşın ayağına ulaşabilmesi, amacına ve hedefine ulaşabilmesi için bir stresten, bir riskten geçmek lazım. Bir cefadan geçmek lazım. Cefadan geçmeden, sefaya geçmek mümkün değil. Şu an halkımız o cefanın içindedir. O sıkıntının içindedir. Ama Allah’ın izni ile altyapıyı bitirmeye doğru gidiyoruz. Altyapımız bittiği noktalarda üst yapı çalışmalarımızı hızlandırarak yaşanan mağduriyetlerin hızlı bir şekilde önüne geçmeye çalışıyoruz. Biz yola bir hedefle çıktık. Hedefimiz, bu şehrin altını üstüne getirip değişimini ve dönüşümünü sağlamak. Bu ilçeyi yeniden imar ve inşa etmek. İlçenin alt ve üstyapısı modern, yaşanabilir şehir olması ve vatandaşlarımıza günlük hayatta hak ettiği yaşamı sağlamak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tatvan ilçemiz her geçen gün hak ettiği noktaya bir adım daha yaklaşıyor.” ifadelerinde bulundu.


Oluşturulma Tarihi : 22 Eylül 2019 - Görüntüleme Sayısı : 150