BELEDİYE BAŞKANIGEYLANİ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE TEMİZLİK YAPTI

Belediye BaşkanıGeylani, Öğrencilerle Birlikte Temizlik Yaptı

Tatvan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki 430 öğrenci ve 28 idareci okullarının bulunduğu çevrede gerçekleştirilen temizlik çalışmasında onlarca poşet çöp toplandı.

Öğrenciler, öğretmenler ve Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, sosyal sorumluluk projesi kapsamında okulun bulunduğu alanda temizlik yaptı. Bilinçsizce yere atılan pet şişe, naylon poşet, cam,şişe ve kartonları toplayan öğrenciler, daha temiz ve sağlıklı bir çevre içinvatandaşların olmasını istedi. Yaklaşık 1 saat süren temizlik çalışmasında birkamyon dolusu çöp toplandı.

Öğrencilerile birlikte çöp toplama projesine destek veren ve çöp toplayan Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, belediye tarafından başlatılan ‘Temiz Şehir, Temiz Tatvan’ temizlik kampanyasına destek veren öğrenciler ile bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Geylani öğrencilere yaptığı açıklamada, ‘İlk olarak şunu belirtmek isterim ki temizlik kirletmemekle başlar. Amacımız sadece bu alanları temizlemek değil, tüm halkımızı bilinçlendirip şehrimizi tertemiz bir hale getirmektir. Bir şehirde yatırım, park, bahçe ve dev hizmetler yapabilirsiniz ancak o şehirde temizlik yoksa yapılan hizmetlerin hiçbir anlamı yoktur. Gelecek nesillerin emanetçisi olarak bu şehre hep birlikte sahip çıkmalıyız. Temizlik bilincini de hep birlikte vatandaşlara aşılayabiliriz. Gelişi güzel sağa sola atılan çöpleri yine atan kişinin babası, amcası, dayısı veya bir yakını temizliyor. Bu konuda herkesin duyarlı olmasını istiyoruz. Bu çalışmayı yapan lisemizin öğretmen ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum’ dedi.

Temizlik çalışmasından sonra okulda düzenlenen konferansa katılan Belediye Başkanı Geylani, öğrencilerin sorularını yanıtladı. Konferans sonrası ayaküstü öğrencilerle sohbet eden Başkan Geylani ardından okuldan ayrıldı.


Oluşturulma Tarihi : 30 Eylül 2019 - Görüntüleme Sayısı : 613